Sozialversicherungsausweis, rentenversicherung, finanzamt, dane
Krajane.cz - Belgie | Británie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk fr
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Sozialversicherungsausweis, rentenversicherung, finanzamt, dane  (Přečteno 55391 krát)
roman66
Host
« : Červenec 24, 2012, 11:37:15 am »

zdravim,
ako to je so sozialversicherung, kde si oto mam ziadat, ako sa tam prihlasuje?
v nemecku pracujem prvykrat, zatial som si nahlasil pobyt, bol som sa na hlasit na zdravotnu poistovnu AOK, to som si mal tam poziadat ze chcem to socialne? alebo mi to automaticky oni priradia?

potom ze sa mam este prihlasit o danove zaradenie, a tu by som mal otazku , ak manzelka zije na slovensku zatial este nepracuje od 1.8. uz bude zivnostnicka, co a kde budu odomna potrebovat aby ma zaradili do vyhodnej danovej skupiny? nar. predpokladam ze sobasny list, kopia slovenskeho im asi nebude stacit? treba to dat i uradne prelozit? a to stym ze kolko zaraba alebo nezaraba manzelka to sa dokladuje ako? tiez staci dolozit vypis ze je prihlasena na urade prace prelozeny? alebo nejake iny vyhlasenie ked uz bude napr. zivnostnicka ze zaraba menej ako 300e?

ked mi budete vediet poradit aspon niektore veci budem vdacni.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #1 : Červenec 24, 2012, 02:39:15 pm »

Deutsche Rentenversicherung,   Viktualienmarkt 8  80331 München,tu si vybavis socialversicherungnummer-musis tam ist osobne a poziadat oto.

Zdravotnu poistovni cize Krankenkase odporucam Technikerknrankenkasse..AOK je slaba poistovna...

Technikerkrankenkasse-Elisenhof  80335 München,je to priamo na Hauptbanhofe..prides a povies,ze rad by si bol keby si bol unich zdravotne poisteny a zamestnavatel bude odvadzat prispevok k nim..

Banku odporucam Postbank..je priamo na Hauptbanhofe..za tie roky mam snimi dobre skusenosti.
Zaznamenáno
roman66
Host
« Odpověď #2 : Červenec 24, 2012, 03:59:46 pm »

hi,
dnes som bol v zdravotnej, a som sa pital na socialverzicherung , ze de si to mam ist vybavit ta teta mi povedala ze to nemusim vybavovat ze mi to pride postov... tak neviem
Zaznamenáno
roman66
Host
« Odpověď #3 : Červenec 30, 2012, 03:32:14 pm »

hi,
tak som preistotu skocil na to viktualienmarkt 8, a tam mi dali rovno socialversicherungausweis za paru minut.
tak diki hary01 za tip pomohol si mi dik
Zaznamenáno
roman66
Host
« Odpověď #4 : Srpen 02, 2012, 03:31:00 pm »

tak na dalsie doplnenie, na to viktualienmarkt 8, som nemusel chodit, dnes mi to prislo postou, nevadi tak mam dva preukazi Úsměv, mozno sa to zide pre niekoho kto to surne potrebuje tak si to moze na pockanie vybavit tam...
ale inac nemusi posielaju to postou samy, na zaklade registracie u zdravotnej poistovni... tak ako mi to na zaciatku vravela ta prva teta ...
Zaznamenáno
roman66
Host
« Odpověď #5 : Srpen 08, 2012, 11:18:48 am »

to forum uz asi stratilo svoju uzitocnost, lebo asi tu uz vela ludi nechodi co by sa podelili o nejake info,
usetrilo by my to paru desat euro, takze pre kompletnost tu dam odpovede na otazky na ktore som sa sam pytal, keby nahodou niekto potreboval v buducnosti nieco podobne a nasiel by to tu.

asi prve je dobre sa nahlasit na pobyt, tam kde byvame, nasledne oni poslu danove cislo,
tie ostatne veci mozno vybavuje zamestnavatel ale ja som nastupil  v polke mesiaca tak som si to vabavoval sam,
ale staci ist len do zdravotnej poistovne, ja som siel do AOK bola tu hned blizko, vybavenie asi do 5 minut, kde mi povedali ze mi poslu socialverzicherung domov na adresu , naktoru som nahlaseny, cize netreba nikde chodit osobne nic vyplnat, samo to pride,
a druhe treba ist na  finanzamt sa nahlasit, ale ked ste zenaty alebbo mate deti, a su na slovensku tak vam je zbytocne prekladat a este uradne prekladat manzelsky list a to ze manzelka je nezamestnana, lebo narok na lepsiu klassu mate iba ked by zili tu, ta ze teta sa ani nepozrela na tie moje papiere na ktore som tak dlho cakal... aspon ze mi zamestnavatel dal do vrecka dake drobne na tie preklady kadejake... (ja som potreboval aj vypis registra trestov prelozit)...
...
a vsetko... ucet v post bank na najblizsej pobocke... , a neviem co este treba... najst byvanie ale to je na dalsie vlakkno Úsměv)
ciao
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Srpen 08, 2012, 11:52:43 am »

Uzitecnost fora zavisi na vuli jeho ucastniku podelit se a poradit. Takze namisto komentaru vice praktickeho infa -> jak jsi ucinil. Dekujeme Úsměv

Na druhe strane ale zadne forum nema za cil sejmout z nekoho nutnost vlastni aktivity...poradit a postrcit spravnym smerem je presne to spravne.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | enFrance.cz © 2024
Z Francie o Francii, česky i slovensky. Stránky Čechů a Slováků o životě, práci a studiu ve Francii - Francuzsku.

Zahnarzt München